Akční hry
Bavíte se rádi hraním počítačových her? V současnosti není problém najít stovky online her, které snadno zvládnout přehrát i běžné prohlížeče. Své favority si najdou jak začátečníci, tak pokročilí hráči. Hraní prožijete s lehkými i náročnějšími střílečkami, během hry splníte zajímavé úkoly a mise, stanete se například skvělými mistry bojových umění, prvotřídním vojákem, objevitelem vzácného pokladu nebo neporazitelným dobrodruhem.

Countre StrikeAkční hry pro každého
Je jasné, že zkušenější hráč počítačových her už bude náročnější a nespokojí se s jakoukoli nabízenou hrou. Mezi oblíbené akční hry online náleží Countre Strike. Ve střílečce se můžete stát policajtem nebo teroristou, nakoupíte brnění, zbraně a v prvé řadě si vyberete své pomocníky a protihráče. Do válečného prostředí vás vtáhne akční hra Call of Duty, kde o vítězství rozhodne dobře sehraný tým vojáků. Zúčastníte se obrany strategických bodů, rychlých přesunů, dobývání vesnic a mnohdy se dostanete do beznadějných situací. Bitva může skončit nečekaně pro kohokoliv, stejně jako ve skutečné válce. Jednotlivé armády se projeví rozdílnými styly bojů, vybavením a morálkou. Použijete klasické zbraně, těžké kulomety, po vybuchnutí bomby se vám rozmaže obraz, musíte zvládnout osvobodit vězně v daném čase a mnoho dalšího očekávejte od hitovky Call of Duty.

Vesmír, sci-fi, hrdinové či závody?
Vývoj akčních her ovlivňuje i spousta hrdinů známých z filmů a televize. Zahrát si můžete Kobru 11, Star Treka i slavného mladého čaroděje Harryho Pottera. Oblíbené jsou 3D akční simulátory s moderní grafikou. Akční vesmírné souboje prožijete ve hře SOL: Exodus, do různých příběhů odehrávajících se v havajském přístavu Pearl Harbor se dostanete v různých akčních titulech. Akční řežby a mnoho prolité krve nabízí hra Shank, kde se hrdina vydává pomstít zesnulou lásku. Shank se vyzná ve zbraních a jde mu boj na blízko.
Battlefield 1942
Battlefield 1942 se stal prvním dílem v dnes úspěšné sérii počítačových multiplayerových her Battlefield. Vývojem hry se zabývala firma Digital Illusions a objevila se poprvé v roce 2002. Zasazení do prostředí druhé světové války se stalo dobrou volbou a počet příznivců z řad hráčů každoročně stoupá.

Boj nepřátel
Počítačová hra pro vás připravila souboje mezi Mocnosti Osy a Spojenci. Zahrajte si na vojáky a dostaňte se do válečné atmosféry plné bojových akcí, vozidel, zbraní a zvukových efektů. Zúčastníte se bojů na čtyřech bojištích během 2. světové války a pokusíte se zvítězit na ostrovech v Tichomoří, v západní a východní Evropě nebo v severní Africe. Podstatou boje je obsazení co největšího počtu bodů na mapě. Tím získáte převahu a tu si musíte udržet do doby, než přijdou nepřátelé o společné body. Za křižáky nebo spojence se utkáte o vítězství na osmnácti připravených mapách slavných bitev a bojů.

Mapy ke hře Battlefield 1942
Známé bitvy vás budou provázet během celé hry. Mapa Tobruk ukáže opevněný přístav, město obklopené kaňony a Němci musí překonat obranné linie. Na mapě Kursk zaznamenáte centrální jezero obklopené kopci a lesy, územím nikoho a dvěma základnami vojáků. Hluboké kaňony, písečné pouště nebo skalnaté kopce najdete na mapě Gazala, kde se tak snadno neukryjete. Letecko-námořní bitva se odehraje na Midway, kde proti sobě stojí dvě flotily a na ostrově najdete kasárna a letiště. Kolem železničního depa se pustíte do bitvy o Stalingrad. Po bombardování zničené město Berlín se stane místem pro obranu a nebezpečím pro pěší vojsko. Japonské síly budou bránit ostrov Iwo Jima v Tichomoří.

Battlefield 1942
Základní verzi hry můžete ozvláštnit pořízením datadisků Road to Rome nebo Secret Weapons z roku 2003. Díky nim se ocitnete na Apeninském poloostrově nebo můžete ve hře využít zajímavé nové zbraně.
Battlefield Heroes
Tvůrci Battlefield 1942™ a Battlefield 2™ se rozhodli potěšit své fanoušky komiksovou verzí populární počítačové akční hry Battlefields. Dobře propracovaná online hra Battlefiled Heroes je k dispozici zcela zdarma, což patří k super bonusům k zábavě a zajímavé grafice. Do víru hraní se mohou ponořit začátečníci i pokročilí.

Battlefiled HeroesKomiksový styl ve střílečce zdarma
Akční hra Battlefiled Heroes je typu FPS a údaje o hráčích z jara 2011 hovoří o sedmi miliónech uživatelů, neváhajících se zaregistrovat a hrát, co jim síly stačí. Komiksová střílečka funguje zcela zdarma díky internetovému prohlížeči. Pokud potřebujete obstarat nadstandardní obleky a zbraně, potom si zaplatíte BattleFunds a můžete své vojáky lépe vybavit, nebo postupovat rychleji jednotlivými úrovněmi. Po registraci si každý jedinec stvoří čtyři Heroes (hrdiny) a za ně bojuje. Hra přináší boj dvou armád – National Army má červenou vlajku s bílou lebkou a obleky v černých až šedých barvách, Royal Army má modrou vlajku s bílou korunou a obleky v odstínech světle hnědé až zelené. Hra disponuje několika mapami, kde například padá sníh, je den či noc.

Battlefiled HeroesZahrajte si Battlefiled Heroes
Ve hře se nacházejí tři třídy vojáků – Gunner (Kulometčík), Soldier (Voják) a Commando (Odstřelovač). Odlišují se od sebe schopnostmi a kouzly. Například voják (střední zdraví) využívá samopaly, brokovnice nebo pistole, z kouzel může na několik sekund spatřit nepřátele skrývající se za překážkami a budovami, může využít hořící střely, tlakové vlny nebo multi granát. Gunner (vysoké zdraví) používá k boji brokovnice, kulomety, bazooky a granátomet. Z kouzel například absorbuje střelu tanku nebo okolní výbuch a tím si doplní zdraví, díky výbušnému sudu zraní nebo alespoň zpomalí nepřátele kolem sebe. Comando (nízké zdraví) se vrhá do bojů s pistolemi, odstřelovačskými puškami, granátometem nebo s noži. Z kouzel mu je dopřán kouř matoucí nepřátele, základní neviditelnost, nášlapná mina nebo nakažený nůž.
Akční hra Battlefield
BattlefieldS akční multiplayerovou hrou Battlefield jste se poprvé mohli setkat v roce 2002, kdy se objevil díl Battlefield 1942. Od té doby tato herní série obsahuje několik dalších dílů, kdy poslední verze Battlefield 3 se na trhu objevila během října 2011. Do zábavy se mohou pustit všichni, kdo preferují armádní prostředí, které zaručují všechny části herní série.

Zážitky z fiktivních nebo pravdivých bitev
Staňte se hráči Battlefields 3 a využívejte spousty vojenské techniky ve skvěle graficky zpracovaném prostředí. Připadne vám role příslušníka elitní jednotky americké námořní pěchoty. Čekají vás různé akční mise a vy se v rámci plnění úkolů dostanete do Paříže, New Yorku, Teheránu a jiných území. Vaše smysly budou vnímat peklo skutečné bitvy a osud vojáka na bojišti. Jednotlivé boje se odehrají ve městech, v krajině i v uličkách.
Battlefield 3 – splňte nové úkoly!
Hráči Battlefields 3 jistě rádi uvítají změny, které si zajistíte díky vydaným datadiskům – Back to Karkand, Close Quarters, Armored Kill nebo End Game. Při pořízení získáte nové mapy, nové zbraně a úkoly, psí známky, nová vozidla (tanky, čtyřkolky, mobilní artilerii apod.).

Battlefield 1942Jaké starší verze si lze pořídit a vyzkoušet?
V sérii seženete kromě zmiňovaných Battlefield 1942 a Battlefield 3 verze Battlefield: Vietnam z prostředí vietnamské války, Battlefield 2 s prostředím z fiktivního konfliktu z blízké budoucnosti, Battlefield 2142 se sci-fi grafikou ze vzdálené budoucnosti, Battlefield: Bad Company, Battlefield Heroes, Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company 2, Battlefield Online a Battlefield Play4Free. K některým verzím seženete i datadisky, které původní hru ozvláštní novými prvky. Například Battlefield 2 vám umožní získat speciální jednotky, nové mapy USA či evropskou armádu. Díky datadisku k Battlefield 2142 objevíte zimní prostředí, dvě nová vozidla a tři mapy.
Akční multiplayer hry
Počítačové hry už zaplnily volný čas miliónům jedinců. Někteří hrají nepravidelně, jiní se věnují multiplayer hrám častěji a s napětím očekávají novinky z herního světa. V současné době není nouze o akční hry 3D, o střílečky, kde hrajete s jinými skutečnými lidmi z celého světa nebo o různá prostředí – sportovní, fantasy nebo sci-fi svět, historické období, současnost nebo budoucnost.

zombieCo si dneska zahrajete?
Rozhodování nemusí být zrovna snadné, protože online her máte k dispozici pěknou hromadu. Za zombíky se dostanete ve hře SAS Zombie Assault a budete tady bránit objekt před jejich útočením. Zablokované vstupy do budovy nesmí zničit a proniknout dovnitř. Střídání zbraní, časový limit na správné zamíření a výběr počtu protihráčů zažijete v boji hry Bad Eggs. Akční střílečka pro hraní se zájemci z celého světa se jemnuje TDP 4 Teambattle a také zkuste třeba
2D zábavu s Oxibrain. Baví vás fotbal, ale hřiště se stalo poslední dobou vaším nepřítelem? Zakopejte si v pohodlí domova a zahrajte si Free Kick Feever, kde si díky 3D simulátoru nacvičíte přímé volné kopy a góly z různých míst na hřišti. O ztížené podmínky se postará zeď z obránců. Dobýt hrad soupeře zkuste v Online artilery, kde pomocí síly větru, náměru a razance výstřelu pokusíte děly zničit hradní prostory. Akční multiplayer hry nabízí i stále vyhledávanou klasiku jako šachy nebo kulečník.

gameparkKde si zahrajete známé akční multiplayer hry:
Populární hry si můžete zakoupit, zdarma stáhnout nebo zahrát přímo online. Rozsáhlý výběr nejžádanějších multiplayer her nabízí například Gamepark.cz, Webgames.cz, Multiplayers.7x.cz, Hry.cz, Webhra.cz a mnoho dalších webových stránek. Někde je nutná registrace a jinde můžete hrát jako host bez nutnosti uvádět jakékoli informace. Hrajte si podle chuti a hlavně hodně štěstí při zdolávání jednotlivých úkolů.