Battlefield 1942
Battlefield 1942 se stal prvním dílem v dnes úspěšné sérii počítačových multiplayerových her Battlefield. Vývojem hry se zabývala firma Digital Illusions a objevila se poprvé v roce 2002. Zasazení do prostředí druhé světové války se stalo dobrou volbou a počet příznivců z řad hráčů každoročně stoupá.

Boj nepřátel
Počítačová hra pro vás připravila souboje mezi Mocnosti Osy a Spojenci. Zahrajte si na vojáky a dostaňte se do válečné atmosféry plné bojových akcí, vozidel, zbraní a zvukových efektů. Zúčastníte se bojů na čtyřech bojištích během 2. světové války a pokusíte se zvítězit na ostrovech v Tichomoří, v západní a východní Evropě nebo v severní Africe. Podstatou boje je obsazení co největšího počtu bodů na mapě. Tím získáte převahu a tu si musíte udržet do doby, než přijdou nepřátelé o společné body. Za křižáky nebo spojence se utkáte o vítězství na osmnácti připravených mapách slavných bitev a bojů.

Mapy ke hře Battlefield 1942
Známé bitvy vás budou provázet během celé hry. Mapa Tobruk ukáže opevněný přístav, město obklopené kaňony a Němci musí překonat obranné linie. Na mapě Kursk zaznamenáte centrální jezero obklopené kopci a lesy, územím nikoho a dvěma základnami vojáků. Hluboké kaňony, písečné pouště nebo skalnaté kopce najdete na mapě Gazala, kde se tak snadno neukryjete. Letecko-námořní bitva se odehraje na Midway, kde proti sobě stojí dvě flotily a na ostrově najdete kasárna a letiště. Kolem železničního depa se pustíte do bitvy o Stalingrad. Po bombardování zničené město Berlín se stane místem pro obranu a nebezpečím pro pěší vojsko. Japonské síly budou bránit ostrov Iwo Jima v Tichomoří.

Změna pro hráče Battlefield 1942
Základní verzi hry můžete ozvláštnit pořízením datadisků Road to Rome nebo Secret Weapons z roku 2003. Díky nim se ocitnete na Apeninském poloostrově nebo můžete ve hře využít zajímavé nové zbraně.
Akční multiplayer hry
Počítačové hry už zaplnily volný čas miliónům jedinců. Někteří hrají nepravidelně, jiní se věnují multiplayer hrám častěji a s napětím očekávají novinky z herního světa. V současné době není nouze o akční hry 3D, o střílečky, kde hrajete s jinými skutečnými lidmi z celého světa nebo o různá prostředí – sportovní, fantasy nebo sci-fi svět, historické období, současnost nebo budoucnost.

Co si dneska zahrajete?
Rozhodování nemusí být zrovna snadné, protože online her máte k dispozici pěknou hromadu. Za zombíky se dostanete ve hře SAS Zombie Assault a budete tady bránit objekt před jejich útočením. Zablokované vstupy do budovy nesmí zničit a proniknout dovnitř. Střídání zbraní, časový limit na správné zamíření a výběr počtu protihráčů zažijete v boji hry Bad Eggs. Akční střílečka pro hraní se zájemci z celého světa se jemnuje TDP 4 Teambattle a také zkuste třeba
2D zábavu s Oxibrain. Baví vás fotbal, ale hřiště se stalo poslední dobou vaším nepřítelem? Zakopejte si v pohodlí domova a zahrajte si Free Kick Feever, kde si díky 3D simulátoru nacvičíte přímé volné kopy a góly z různých míst na hřišti. O ztížené podmínky se postará zeď z obránců. Dobýt hrad soupeře zkuste v Online artilery, kde pomocí síly větru, náměru a razance výstřelu pokusíte děly zničit hradní prostory. Akční multiplayer hry nabízí i stále vyhledávanou klasiku jako šachy nebo kulečník.

Kde si zahrajete známé akční multiplayer hry:
Populární hry si můžete zakoupit, zdarma stáhnout nebo zahrát přímo online. Rozsáhlý výběr nejžádanějších multiplayer her nabízí například Gamepark.cz, Webgames.cz, Multiplayers.7x.cz, Hry.cz, Webhra.cz a mnoho dalších webových stránek. Někde je nutná registrace a jinde můžete hrát jako host bez nutnosti uvádět jakékoli informace. Hrajte si podle chuti a hlavně hodně štěstí při zdolávání jednotlivých úkolů.